Apie mus

pradinis-galerija-25

Susikūrimo istorija

Jurgos ir Antano šeima yra Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko (toliau tekste vadinama – parku) įkūrėjai Žemaitijos nacionaliniame parke netoli Platelių ežero Likšų kaime. Jurga gimė ir augo Plungėje, o vyras Antanas – Šiauliuose, vėliau gyveno Kuršėnuose. Abu studijavo Kauno technologijos universitete Šiaulių fakultete. Susipažino iš karto Jurgai įstojus į universitetą, o po metų atšventė ir vestuves. Nuo pat pradžių sutapo Jurgos ir Antano mintys ir požiūris į gyvenimo būdą. Jie galėjo tarpusavyje kalbėti apie viską ir nereikėjo nieko slėpti, nebuvo jokios baimės būti nesuprastam. Kaip Jurga ir Antanas sako: „Tada taip lengva, nes vienas kitą stiprini. Šeimoje galima arba abiems kvailioti, arba tobulėti. Bet visada reikia turėti omenyje, jeigu ir kvailiojama, tai ne šiaip sau, nes visos klaidos, kai jos yra suvoktos, padaro didžiulį šuolį į priekį“.

Jurga dar studijuodama universitete, o Antanas jau baigęs universitetą, pradėjo dirbti Jurgos tėčio laidojimo paslaugų biure. Kaip sako Antanas: „Dirbome ir tiek. Nežinodami, ką veiksime ateityje. Tiesiog gerai atlikdami tai, ką tuo metu gyvenime mums buvo lemta dirbti.“ Nors nuo pat susipažinimo pradžios jie ieškojo daugiau, nei vien dirbti, pavalgyti, papramogauti ir paatostogauti. Jie ieškojo savęs.

Parko teritorija

gyven-namaiVėliau pradėjo užsiimti didmenine laidojimo reikmenų prekyba. Dirbo ir pas tėvelius, ir prekiavo visoje Lietuvoje. Jie įsitikinę, kad visi darbai geri ir reikalingi, bet ta sritis, kurioje jie dirbo, jų netenkino. Jie jautė, kad reikia kurti kažką gražaus ir dirbti kitoje srityje nei dirbo iki šiolei. Naujas jų gyvenimo etapas prasidėjo Jurgos tėveliams nupirkus sodybą Likšų kaime, kurios Jurga ir Antanas labai stipriai troško. Dar nieko nežinodami ir neplanuodami, pradėjo namų statybą ir aplinkos tvarkymą. Susikūrus gražius namus ir aplinką, nebesinorėjo keliauti po Lietuvą verslo reikalais.
Gyvendami gražioje ir harmoningoje gamtos vietoje, šios vietovės privalumais ir vertybėmis norėjo pasidalinti su kitais žmonėmis. Iš pradžių kilo idėja įkurti poilsio namus, todėl buvo įruošta senovinio tipo medinė klėtelė. Dar nebuvo jokių minčių apie labirintų ir geometrinių figūrų statymą. Tačiau vieną dieną Plungės turizmo centro seminare „Teminis kaimas“, kuriame buvo papasakota apie kaimo turizmo sodybų kūrimą remiantis kažkokia viena tema, pvz., aguonų kaimas, ten auginamos aguonų pievos, kepami pyragai su aguonomis ir pan., tarp visų pasakojimų buvo paminėtas žodis „labirintai“, tačiau apie juos nebuvo plačiau diskutuota. Bet šitas žodis apsigyveno Jurgos širdyje. Po metų apsilankius „Japonų sode“, palengvėle iš pasąmonės pradėjo kilti jausmas, kad ir jie gali padaryti kažką įdomaus.

„Vidinio aš“ labirinto atsiradimas

pirmas-lab-kurimasPasisvečiavimas japoniškos kultūros vietovėje, Jurgą įkvėpė veikti ir ieškoti informacijos apie labirintus. Tik pirmą kartą internetinėje paieškoje įvedus žodį „labirintai“, iš pateikto sąrašo Jurga atvertė patį pirmąjį puslapį. Ir giliam jos nustebimui iškart buvo parodytas labirinto brėžinys. Jurga pasakoja: „Užteko pamatyti brėžinį ir kažkas viduje taip sudrebėjo, tai buvo toks stiprus jausmas, žodžiais neapsakyčiau, nes apibūdinti tokių žodžių nėra, tarsi būčiau kažką labai vertingo atradusi. Vidus šypsojosi ir sakė, štai kas man labai patinka ir norisi kurti, man tai taip artima, lyg seniai apie juos būčiau žinojusi.“

Pakalbėjus šeimoje, vieningai buvo nutarta pradėti kurti. Iš pradžių buvo sukurtas pirmasis labirintas – „vidinio aš“. Nors juo šeima labai džiaugėsi, bet pajuto, kad šis mažas labirintas skęsta didžiulėje pievos erdvėje.

Meilės ir draugystės labirinto idėja

antras-lab-kurimasPasak Jurgos ir Antano: „Nieko nėra šiaip sau. Juk visi mes esame Dievo įrankiai kažkokiam darbui padaryti šioje žemėje, tai ir toliau įvyko tai, kas ir turėjo įvykti.“ Kartą jaunavedžiams besisvečiuojant, Jurga su Antanu atkreipė dėmesį, kaip nepatogu jaunajai su aukštakulniais vaikščioti ilgą 600 metrų labirintą. Ir tai įkvėpė sukurti trumpą meilės ir santykių labirintą. Kaip ir pirmojo labirinto atveju, brėžiniai atrasti internete. Nuostabu, kai paspaudus kompiuteryje mygtuką pasirodo svetainė, kurioje pateikti įvairūs labirintų brėžiniai, tarp kurių ir santykių labirinto. Širdžiai pakuždėjus, Jurga iškart atsispausdino. Ši svetainė greitai dingo iš internetinio sąrašo ir daug metų jos pagal paiešką neberasdavo. Jurga samprotauja, kad svetainė buvo skirta tik tam, kad būtų gauti labirinto brėžiniai ir daugiau niekam.

Kodėl tik 8 takeliai penkių elementų labirinte?

trec-lab-kurimasVaikštant labirintu ir stebint didžiulę pievą, Jurgai ir Antanui mintyse atsirado trečiojo – penkių elementų, aštuonių takelių, apsodinto augalais – labirinto vaizdas. Tokiam labirintui yra būdinga 11-os takelių konstrukcija, tačiau tvirtai norėjosi tik 8-ių takelių. Aštuoni – tai begalybės simbolis. Tokiame labirinte nėra ribų, jame žmogus laisvas ir tobulas.  Mintis apsodinti didžiulį labirintą įvairiausiais daugiamečiais augalais daugeliui giminaičių pasirodė per sunki, nes reikėtų daug pinigų, tačiau Antano su Jurga tai negasdino, nes gyvenime viskas įmanoma, kai tuo tiki.  Paulo Coelho knygoje „Alchemikas“ rašoma, kai labai trokšti, tai visa Visata tau padeda įgyvendinti tavo svajonę. Antano žodžiai tarsi patvirtina žymiojo autoriaus mintį: „Apsodinant labirintą augalais, padėjo Visatinis dėsnis. Nors, žinoma, ne iš karto, o per ilgesnį laikotarpį. Tad tereikia turėti tikslą, tikėti juo ir pats nesuprasi, kaip viskas įvyksta.“

Vidinės pusiausvyros labirintas

4-lab-kurimasParko šeimininkai stengėsi kurti ir statyti labirintus, kurie skiriasi ir savo forma, ir konstrukcinėmis medžiagomis, ir veikimo paskirtimi. Besidomint pasaulyje esančių labirintų įvairove, internete vėl buvo surasta informacija apie moteriškos ir vyriškos pusiausvyros labirintą, esantį tik Kosta Rikoje (Centrinėje Amerikoje). Jo struktūra ir paskirtis sužavėjo ją. Kadangi dar neturėjo pusiausvyros labirinto, šeima nusprendė, kad šis yra tinkamas jų parkui. Labirinto sudėtinga konstrukcija nebuvo kliūtis jį pastatyti, bet iki šiol nepavyko jo galutinai apipavidalinti. Antanas teigia, kad ir ką jie begalvojo, niekaip negalėjo sugalvoti tinkamiausio varianto, kaip jis turi atrodyti. Kelerius metus buvo svarstomos įvairiausios apipavidalinimo galimybės, tačiau dar iki šiolei labirintas vis neatskleidžia savo paslapties, nes turi ateiti pats geriausias variantas. Žmogus įpratęs skubėti, o čia nepaskubėsi.

Stiprybė bendroje veikloje

mandalos-kurimasTuo metu, kai prasidėjo Labirintų parko statybos, sodyboje gyveno Jurgos pusseserė Irina. Ji pasiūlė sukurti gyvybės gėlelės mandalą. Pirminė jos idėja – šviečianti, spindinti gyvybės gėlelė. Tačiau laikui bėgant saulė išblukino stiklainiuose esančią foliją, todėl buvo nuspręsta patobulinti mandalą į mažiau pažeidžiamą ir priežiūros reikalaujančią konstrukciją. Šalia jos buvo pastatyta Merkaba, nes pusseserė Irina nurodė literatūrą, kurioje parašyta, kad jos esančios šalia sustiprina viena kitos energiją ir veikimą. Jurga sako, kad Merkaba sukurta taip pat ne šiaip sau. Kartą jai sėdint kambaryje ir žiūrint į dvi medines merkabas, kurios jau dešimt metų padėtos kambaryje, atėjo staigi ir aiški mintis, kad ir jos prašosi būti sukurtos didesniu formatu.

Dabar, prisimenanti parko kūrimo ir statymo darbus, šeima net nebegalinti pasakyti ir nurodyti, kas kokius darbus dirbo. Anot parko šeimininkų: „Tiesiog nereikia nieko galvoti, tik klausyti širdies ir viskas bus padaryta.“ Šiuo metu parką puoselėti ir kurti toliau liko Jurga ir Antanas su dukra Agne. Sūnus Antanas užaugo ir išvyko kurti savo gyvenimą, kuris jam labai patinka, o Jurga su Antanu, tuo džiaugiasi, nes kiekvienas turi daryti tai, ką mėgsta ir myli.

Peržvelgus praeitį, galima sakyti, kad yra trys gyvenimo įvykiai – seminare ištartas žodis „labirintai“, „Japonų sodas“ įkvėpęs veikti ir netikėtai atsiradę energetinių labirintų brėžiniai internete – kurie turėjo tiesioginės įtakos energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko atsiradimui sodyboje. Jurgos ir Antano šeimos gyvenimiškas pavyzdys liudija, kad stebuklai vyksta kiekvieną akimirką, tik reikia klausyti širdies ir stebėti ženklus, kurie pasirodo gyvenimo kelyje. Tada žmogus gali kurti nuostabius dalykus.