Kupolas

8

Kupolas

Ar kada pagalvojote, kad paprastos geometrinės formos gali veikti mūsų savijautą?

Žinodami formų, linijų, daiktų reikšmę, bei minties svarbą, mes viską kuriame su prasme. Siekiame, kad statinys nebūtų vien eiliniu statiniu, bet atliktų ir svarbią funkciją. Pirmas kupolas, apdengtas skiedromis, kad galėtų būti kaip priemonė, leidžianti žmogui apsisaugoti nuo lietaus. Antras kupolas, skirtas vaikams laipioti, treniruotis, suptis. Trečias kupolas apsivijęs žaliosiomis saldžiomis vynuogėmis, kurios mus džiugina savo skoniu, pripildo mūsų kūnus reikalingomis maistinėmis medžiagomis ir vitaminais, bei leidžia pailsėti ,kai lauke per daug saulutė įsismagina. Sėdint, stovint ar žaidžiant tokiuose kupoluose, mes gauname įvairiapusės naudos: skiedromis dengtas kupolas priglaudžia, kai lauke lyja, vynuogėmis apsivijęs kupolas suteikia mums pavėsį, bei pamaitina, vaikų kupolas suteikia gerų emocijų ir treniruoja, o jų visų galinga konstrukcija teigiamai veikia mūsų kūnus ir mūsų savijautą.
Įeikite, pabūkite, atsipalaiduokite ir pajuskite tai, ką šiuo metu sugeba pajusti jūsų kūnas. Jei nieko nejusite, tai nepergyvenkite, nes energija yra neapčiuopiama, nematoma ir ne visada kažkuo išsiskirianti. Ji tiesiog egzistuoja, kaip egzistuoja oras, šviesa, tamsa, vėjas ar kita. Nors mes visi esame viena, mus visus supa ta pati aplinka, bet mes visi skirtingai matome, jaučiame, suprantame ir viską priimame. Vieni labiau jautrūs, kiti mažiau, bet svarbiausia būkit, gyvenkit ir pasidžiaukit kiekviena akimirka, tada ir visos energijos bus ir džiaugsis kartu su jumis, nepriklausomai nuo to, ar jūs jas jaučiat, ar ne.

Kupolo – hemisferos išradėjas Bukis, stebėdamas gamtą, gvildeno jos pagrindų geometriją. Bukis buvo geometrijos meistras ir vieno iš mokslo ir filosofijos tėvų – Pitagoro pasekėjas. Pitagoriečių mokyklos ir jų – sferų muzikos – pažinimas buvo įkvėpimo šaltinis visiems garsiems geometrikams – nuo Plato iki Keplerio. Visi jie turėjo gilų jausmą, kad geometrija sutinkama gamtoje yra visatos kūrybos pamatas.
Įsivaizduokite save gyvenantį erdvioje patalpoje atkartojančioje visatos geometriją. Tą pačią geometrją, kurios dėsniais remiasi dangaus kūnai ir jūsų kūno molekulės. Daugelis hilerių ( nuo anglų healer-gydytojas plačiąją prasme) naudoja kupolą, todėl, kad jie tiki, jog kupolo geometrija padeda reorganizuoti kūno ląsteles ir gerina sveikatą bei skatina kūribingumą.
Tobula forma yra sfera. Atomai, molekulės, planetos, žvaigždės… Nors kupolas yra hemisfera, dinamika išlieka ta pati. Daugelis medituotojų su dideliu pasisekimu naudoja kupolus savo praktikai.
Geometrinėmis formomis žmonija domėjosi jau nuo piramidžių laikų ir ne tik senovės Egipte. Jas naudojo visos pasaulio religijos statydamos šventyklas bei kurdamos dievybių simbolius. Mokslininkai pastebėjo, kad žvelgdami į šiuos simbolius ar piešdami paprasčiausias geometrines formas žmonės patiria tiek fizinius, tiek psichinius pokyčius.
Geometrinių formų yra visur – gamtoje, žmogaus kūne, kosmose. Materija turi formą, tai akivaizdu. Daugeliu atvejų netgi galime keisti daiktų formas ar jas naudodami sukurti daug naudingų dalykų.

[fb_button]

«- Čakrų labirintas

Mandala -»