Kas tai labirintai?

vidinio-as-labirintas

Kas yra energetiniai labirintai?

[fb_button]

Energetiniai labirintai – tai vieta, kur paliekamos problemos.
Kelionė labirintu – tai būvimo čia ir dabar akimirka, kai esi be jokios sumaišties, o ramybėje, kai esi be jokio diskomforto, o harmonijoje, kai esi be jokių apmąstymų, o tyloje.
Kelionė labirintu – tai koncentracija, meditacija ir kontempliacija į savo vidų. Tai priminimas, kas tu esi.

Kaip ir piramidės, labirintai padaryti iš geometrinių formų, kurios ir sukuria šventą erdvę. Dabar energetiniai labirintai naudojami apmąstymams, meditacijoms, maldoms ar nusiraminimui. Jų randama daugelio dydžių ir formų.

Daugelis žmonių klysta, manydami, kad energetiniai labirintai ir painūs labirintai yra tas pats. Painūs labirintai turi nepraeinamas sienas ir daug apgaulingų posūkių, o tai žmogui sukelia stresą. Energetiniai labirintai turi tik vieną taką, vedantį į centrą ir vėl atgal. Jame nėra uždarų sienų.

Energetiniai labirintai pasaulyje

labirintas-pvzLabirintų vertę įvertino ir ankstesniųjų krikščionybės popiežių pripažinimas. Europoje galima atrasti daugybę labirintų, kurie buvo pastatyti katedrose. Įdomu tai, kad katedrose naudojami tik energetiniai labirintai. Tikėta, kad krikščioniui vaikščiojimas labirintu katedroje, prilygsta piligriminei kelionei po šventas vietas  [1]. Kryžiaus kelių metu, labirintų simbolis taip pat buvo naudojamas, kaip kelionės į Šventąją žemę simbolis [2]. Viduramžiuose vienuoliai labirintų simbolika puošė savo rūbus ir senųjų šventyklų sienas. Manoma, kad tokiu būdu vienuoliai išreiškė gyvenimo išminties kelių klaidumą, vedančių į tiesą, bei nuolatinius žmogaus paklydimus [3].

Kaip veikia energetiniai labirintai?

pradinis-galerija-18Kiekvieno žmogaus pasivaikščiojimas – individualus išgyvenimas. Kiekvienu ėjimu skiriasi net to paties žmogaus išgyvenimai ir potyriai. Vieni žmonės eina labirintu, kad išsivalytų savo protą ir mintis, kiti – užsidavę klausimą ar turėdami kokį rūpestį. Laikas, praleistas centre, skiriamas atsakymams gauti, apmąstymams, meditacijoms, maldoms, savo vidinio pasaulio suvokimui. Kartais jūsų pasivaikščiojimas gali būti gydomasis, kartais – duoti gilų, išmintingą potyrį arba gali būti tik malonus pasivaikščiojimas jūsų kūnui, o dvasiai – duoti tai, ko jūsų materialus kūnas dar nesugeba suprasti [mūsų praktika]

Bioenergetikai teigia, kad labirintų geometrinė forma savaime turi savo energetinį lauką ir veikia žmogaus energetinius laukus. Veikiami šios energijos, žmonių vidus pradeda harmonizuotis, jausti ramybę [5].

Labirintų poveikis sveikatai

Šių laikų mokslininkai linkę manyti, kad energetiniai labirintai veikia žmogaus smegenų veiklą. T.y. vaikštant labirinto takeliais, kai staigiai pasisukama 180 laipsnių kampu, vienas smegenų pusrutulis persijungia į kitą, ir kol visas labirintas išvaikštomas, šis procesas įvyksta daug kartų. Tokiu būdu smegenys per trumpą laiką labai stipriai dirba, todėl tada yra įmanomi įvairiausių gabumų pasireiškimai, atsakymų gavimai, energijos antplūdis ir panašiai. [4] Tai yra viena iš priežasčių, kodėl tikima, kad labirintai daro stebuklus ir keičia žmonių gyvenimus. Jie taip pat padeda subalansuoti čakras ir žmogaus aurą.

Meditacija ir maldos

labirintas-pvz2Catriona MacGregor knygoje “Partnering with Nature: The Wild Path to Reconnecting with the Earth” rašo, kad labirintai skleidžia ypatingą žemės energiją, todėl jie yra galingi [6]. Pasak energetinių labirintų kūrėjo ir specialisto Marty Clain, kai žmogus eina labirintu, jis komunikuoja su žeme, jos energija. Žemės energija kildama per labirintų geometrinės figūros kontūrus sukuria ypatingą meilę, kuri einantįjį veikia energetiškai [7].

Labirintų skleidžiama ypatinga vibracija sustiprina meditacijos, maldų poveikį. Nes meditacija ir maldos rezonuoja su labirintų vibracija, todėl žmonės jaučia, kad maldos ir meditacijos yra kur kas stipresnės ir darančios poveikį jų gyvenimui, sugrąžina vidinę ramybę [8].

Manoma, kad pirmieji klasikiniai 7-ių ratų spiraliniai labirintai vaizduoja visatą, saulės ir planetų judėjimą [9]. Tai visatos atsiradimo modelis, iš taško į platybes. Tai dieviškos energijos pliūpsnis, besisukantis spirale ratu, amžinoji, kosminė energija, teikianti gyvybę visam, kas gyva. Šitas spiralinis labirintas būdingas ne tik galaktikos struktūrai, bet ir žmogaus DNR, ir medžių, augalų augimo proporcijoms. Labirintų energijos specialistų manymu, labirintai sukuria „pi“ vibraciją, t.y. skaičių 1:1,618, kurie sklinda labirinte ir už labirinto ribų [10]. Blanche Merz knygoje „Points of cosmic energy“ aprašo mokslininkų tyrimą, kuriuo įrodo, kad energetinių labirintų centro vibracija prilygsta bažnyčių ir katedrų altorių sklindančiai vibracijai [11]. Ši vibracija sukuria gerumo pojūtį ir gali gydyti, nes veikiamos smegenų vibracijos ir žmogus harmonizuojasi.

labirintas-pvz3Kaip rašoma tinklapyje „Divine template creations“, tuo metu, kai žmogaus pėdos ar pirštų galiukai keliauja labirinto takeliu link centro, jis vis giliau ir giliau pasineria į save, į savo centrą. O kai grįžta atgal iš labirinto centro, žmoguje iškyla naujas aiškumas, ryšys su savimi [12]. Daugelio žmonių pasakojimu, praėję labirintų takeliais, jie jaučiasi atsipalaidavę, jaučia ramybę [13].

Pasak Helen Curry, knygoje “The Way of the Labyrinth: A Powerful Meditation for Everyday Life”, kai žmogus ateina į labirinto centrą, jis jaučia “žinojimą, kad jis parėjo namo, ten, kur jam priklauso būti”. Ėjimas labirintu, anot autorės, yra “šventas apsivalymas”. Ji teigia, kad žmonės labirinte gali apvalyti savo sąmonę, atsikratyti neigiamų emocijų ir energijos [14].

Literatūros šaltiniai

[1] – http://www.sthilda.ca/labyrinth.html
[2] – Lauren Artress, Walking a Sacred Path: Rediscovering the Labyrinth as a Spiritual Practice, 2006, Riverhead books, New York.
[3] – Lauren Artress, Walking a Sacred Path: Rediscovering the Labyrinth as a Spiritual Practice, 2006, Riverhead books, New York
[4] – Helen Curry, The Way of the Labyrinth: A Powerful Meditation for Everyday Life, 2000, Penguin books, New York.
[5] – http://www.labyrinthbuilders.co.uk/about_labyrinths/
[6] – Catriona MacGregor, Partnering with Nature: The Wild Path to Reconnecting with the Earth, 2010, Atria Books/Beyond Words, New York.
[7] – http://www.spiritofmaat.com/archive/nov2/mcain.htm
[8] – Melissa Gayle West, Exploring the Labyrinth: A Guide for Healing and Spiritual Growth, 2000, Broadway Books, New York.
[9] – http://www.labyrinthina.com/path.htm
[10] – http://www.spiritofmaat.com/archive/nov2/mcain.htm
[11] – Blanche Merz, Points of cosmic energy, 1987, The C.W. Daniel Company Ltd,
[12] – http://www.divinetemplatecreations.com/sacred_geometry/labyrinths.html
[13] – http://www.vermontenergymedicine.org/labyrinth-workshops
[14] – Helen Curry, The Way of the Labyrinth: A Powerful Meditation for Everyday Life, 2000, Penguin books, New York.

Mūsų parko figūros